Bilgi İste

ABAQUS

ABAQUS

ABAQUS

Realistik Simülasyon için Tam Çözüm

Günümüzde ürün simülasyonu, çeşitli tasarım özelliklerini simüle etmek için farklı satıcıların niş simülasyon araçlarını kullanan mühendislik grupları tarafından yapılmaktadır.
Birden çok farklı yazılım ürününün kullanılması verimsizlik yaratır ve maliyetleri artırır.

SIMULIA, simülasyon uzmanlığı veya etki alanı odağı ne olursa olsun tüm kullanıcıların simülasyon verilerini ve onaylanmış yöntemleri bilgi doğruluğunu kaybetmeden işbirliği yapmalarını ve sorunsuz bir şekilde paylaşmalarını sağlayan ölçeklenebilir birleşik analiz ürünleri paketi sunar.
Abaqus Unified FEA ürün paketi, geniş bir endüstriyel uygulama yelpazesini kapsayan hem rutin hem de karmaşık mühendislik problemleri için güçlü ve eksiksiz çözümler sunar.
Otomotiv endüstrisinde mühendislik çalışma grupları, tam bir model veri yapısı ve entegre çözücü teknolojisi kullanarak tam araç yükleri, dinamik titreşim, çok gövdeli sistemler, darbe / çarpışma, doğrusal olmayan statik, termal kuplaj ve akustik-yapısal kuplajı dikkate alabilir.
Sınıfının en iyisi şirketler süreçlerini ve araçlarını birleştirmek, maliyetleri ve verimsizlikleri azaltmak ve rekabet avantajı elde etmek için Abaqus Unified FEA'dan yararlanıyor.

ABAQUS / CAE

MODELLEME, GÖRSELLEŞTİRME VE SÜREÇ OTOMASYONU İÇİN KOMPLE ÇÖZÜM

Abaqus / CAE ile gelişmiş Abaqus analizlerini hızlı ve verimli bir şekilde oluşturabilir, düzenleyebilir, izleyebilir, teşhis edebilir ve görselleştirebilirsiniz. Sezgisel arayüz, modelleme, analiz, iş yönetimi ve sonuç görselleştirmeyi, yeni kullanıcılar için öğrenmesi kolay, ancak deneyimli kullanıcılar için son derece verimli olan tutarlı, kullanımı kolay bir ortamda bütünleştirir. Abaqus / CAE, özellik tabanlı, parametrik modelleme, etkileşimli ve komut dosyası çalıştırma ve GUI özelleştirmesi gibi bilindik etkileşimli bilgisayar destekli mühendislik kavramlarını destekler.

Kullanıcılar, geometri oluşturabilir, ağ oluşturma için CAD modellerini içe aktarabilir veya ilişkili CAD geometrisine sahip olmayan geometri tabanlı ağları entegre edebilir. CATIA V5, SolidWorks ve Pro / ENGINEER için İlişkisel Arayüzler, CAD ve CAE derlemelerinin senkronizasyonunu sağlar ve kullanıcı tanımlı analiz özelliklerini kaybetmeden hızlı model güncellemelerini mümkün kılar.

Abaqus / CAE'nin açık özelleştirme araç seti, uzmanların mühendislik kuruluşu genelinde kanıtlanmış iş akışlarını dağıtmasını sağlayan güçlü bir süreç otomasyon çözümü sunar. Abaqus / CAE, kullanıcıların herhangi bir Abaqus analizinin sonuçlarını yorumlamalarını ve bildirmelerini sağlayan kapsamlı görselleştirme seçenekleri de sunar.

ABAQUS / STANDARD

STATİK VE DÜŞÜK HIZLI DİNAMİK ETKİNLİKLER İÇİN ÇÖZÜM TEKNOLOJİSİ

Abaqus / Standard, son derece hassas stres çözümlerinin kritik öneme sahip olduğu statik ve düşük hızlı dinamik etkinlikler için ideal çözüm teknolojisini kullanır. Örnekler arasında bir conta mafsalındaki sızdırmazlık basıncı, bir lastiğin sabit durumda yuvarlanması veya kompozit bir uçak gövdesinde çatlak ilerlemesi yer alır. Tek bir simülasyonda, bir modeli hem zaman hem de frekans alanında analiz etmek mümkündür. Örneğin, karmaşık conta mekaniği dahil olmak üzere doğrusal olmayan bir motor kapağı montaj analizi gerçekleştirilerek başlanabilir. Montaj analizinin ardından, kapağın ön gerilimli doğal frekansları çıkarılabilir veya ön gerilimli kapağın motor kaynaklı titreşimlere frekans alanı mekanik ve akustik tepkisi incelenebilir.

Abaqus / Standard, tüm yaygın pre/post işlemler için Abaqus / CAE modelleme ortamında desteklenir. Bir Abaqus / Standart çalışması içindeki herhangi bir noktada sonuçlar, Abaqus / Explicit'ta devam etme için başlangıç ​​koşulları olarak kullanılabilir.

Benzer şekilde Abaqus / Explicit'da başlayan bir analiz Abaqus / Standard'da devam edebilir. Bu entegrasyon tarafından sağlanan esneklik, Abaqus / Standard'ın analizin statik, düşük hızlı dinamik veya durağan hal taşıma analizleri gibi örtük(implicit) bir çözüm tekniğine uygun olan kısımlarına uygulanmasına izin verir;  Abaqus / Explicit çözümlemenin yüksek hızlı, doğrusal olmayan, geçici yanıtın baskın olduğu bölümlerine uygulanabilir.

ABAQUS / EXPLICIT


GERÇEKÇİ SİMÜLASYON İÇİN KOMPLE ÇÖZÜM

Abaqus / Explicit, tüketici elektroniği düşme testi, otomotiv çarpışma ve balistik etki gibi kısa geçici dinamik olayları simüle etmek için özelleşmiş sonlu elemanlar analiz ürünüdür. Abaqus / Explicit'in temas gibi ciddi doğrusal olmayan davranışları etkin bir şekilde ele alma yeteneği, sıcak metal haddeleme ve enerji emici cihazların yavaşça ezilmesi gibi birçok yarı statik olayın simülasyonu için çok cazip hale getirir. Abaqus / Explicit üretim ortamları için tasarlanmıştır, bu nedenle kullanım kolaylığı, güvenilirlik ve verimlilik mimarisindeki kilit bileşenlerdir. Abaqus / Explicit, tüm yaygın pre/post işlemler için Abaqus / CAE modelleme ortamında desteklenir.

Bir Abaqus /Explicit içinde herhangi bir noktada sonuçlar Abaqus / Standard'da devam etme için başlangıç ​​koşulları olarak kullanılabilir. Benzer şekilde Abaqus / Standard'da başlayan bir analiz Abaqus / Explicit'da devam edebilir. Bu entegrasyon tarafından sağlanan esneklik, Abaqus / Explicit'in analizin yüksek hızlı, doğrusal olmayan, geçici cevap çözüme hakim olduğu kısımlarına uygulanmasına izin verir.

Abaqus Unified FEA ürün paketi, çoklu fizik problemlerini çözmek için kullanılan önemli özelliklere sahiptir. Uzun yıllar boyunca geliştirilen ve temel Abaqus işlevselliği olarak tamamen entegre olan bu yetenekler, günümüzde kullanılan ürünler ve mühendislik projelerinde birçok mühendislik uygulaması için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Multifizik teknolojisi en başından beri Abaqus'un bir parçası olmuştur. Abaqus V2 ile başlayarak (1979'da) Abaqus / Aqua, açık deniz boru hatları için esnek yapılar üzerindeki hidrodinamik dalga yükünü simüle eder. Yıllar boyunca, sıvı, termal ve elektriksel kaplinler gibi ilave çoklu fizik yetenekleri eklenmiştir. Abaqus Multiphysics'in avantajı, Multiphysics problemlerinin Abaqus yapısal FEA kullanıcısı tarafından çözülme kolaylığıdır. Aynı model, aynı eleman kütüphanesi, aynı malzeme verileri ve aynı yük geçmişinden, bir Abaqus yapısal FEA modeli ek fizik etkileşimini içerecek şekilde kolayca genişletilebilir. Ek araçlar, arayüzler veya simülasyon metodolojisi gerekmez.

ABAQUS'ta Multifizik Yetenekler

  • Birleşik Euler-Lagrange
  • Hidrostatik-Akışkan-mekanik
  • Piezoelektrik-Mekanik
  • Yapısal-Akustik
  • Termal-Elektrik
  • Termal-Mekanik
  • Termal-Sıvı-Mekanik
  • Yapısal-Gözenek Basıncı
Bilgi İste