Bilgi İste

PowerFLOW

PowerFLOW

POWERFLOW

HESAPLAMALI AKIŞKANLAR DİNAMİĞİ SİMÜLASYON YAZILIMI ÜRÜN TASARIMI VE GELİŞİMİNİ GELİŞTİRMEK

Eşsiz, doğası gereği geçici olan Lattice Boltzmann tabanlı fiziğimizi kullanarak PowerFLOW® CFD çözümü, gerçek dünya koşullarını doğru bir şekilde tahmin eden simülasyonlar gerçekleştirir. PowerFLOW paketini kullanan mühendisler, değişikliklerin etkisi tasarım ve bütçeler için en önemli olduğunda, herhangi bir prototip oluşturulmadan önce ürün performansını tasarım sürecinin başlarında değerlendirir. PowerFLOW tamamen karmaşık model geometrisini alır ve aerodinamik, aeroakustik ve termal yönetim simülasyonlarını doğru ve verimli bir şekilde gerçekleştirir.

Hızlı otomatik model kurulumu

Geometri oluşturun ve içe aktarın, başlangıç ​​ve sınır koşullarını tanımlayın ve bu uygulama ile simülasyon sırasında kaydedilecek ölçümleri seçin. Sezgisel, hızlı arayüz uygulaması, tamamen otomatik bir akışkan ızgarası üretim çözümü sunar.

Gerçek döner geometri

PowerFLOW, tekerlek aerodinamiği, frenler, HVAC sistemleri, soğutma fanları ve daha fazlası gibi sistemlerde performansı ve gürültüyü optimize etmek için gerçek rotasyon geometrisini simüle edebilir.

Birleştirilmiş simülasyonlar

PowerFLOW paketi, PowerTHERM yüzey sıcaklığı ve ısı akısı teknolojilerini sorunsuz bir şekilde entegre edebilme özelliğine sahiptir PowerACOUSTICS aeroacousitc gürültü teknolojileri mevcut simüle edilmiş tasarımlara.

Dijital rüzgar tüneli

Dijital rüzgar tüneli modeli, gerçek yaşamdaki deneysel rüzgar tünellerine uygun statik ve hareketli yer düzlemi modellemesi ve sınır tabakası emme noktası içerir.

Tasarımları analiz etme

Simülasyon tamamlandığında, PowerVIZ sonuçları hızlı bir şekilde analiz eder ve PowerINSIGHT sonuç analizini otomatikleştirir.

Hızlı geri dönüş süresi

Bir yüzey ağ modeli hazırlandıktan sonra, aynı model ek simülasyonlar yapmak için kullanılabilir. Kurulum, şebeke üretimi, simülasyon ve sonuç analizi bir günden az bir sürede yapılabilir.

Yüksek doğrulukta CFD çözümü
Taşıma ve Mobilite ve Havacılık ve Savunma alanındaki en karmaşık CFD tasarım problemlerini çözmek için çoğu akış rejiminde (laminardan transonik) doğru olan yüksek sadakatli geçici Kafes Boltzmann tabanlı çözüm.

Hacim ve sınır katman ağı yok
Duvar muamelesi ile otomatik etki alanı ayrıklaştırma ve türbülans modelleme, manuel hacim ağı ve sınır katmanı ağları ihtiyacını ortadan kaldırır.

Oldukça paralel ve ölçeklenebilir çözüm
Ortak Yüksek Performanslı Bilgi İşlem (HPC) platformlarında çok sayıda işlem çekirdeği kullanarak PowerFLOW simülasyonlarını güvenle çalıştırın.

Gelişmiş fiziksel modelleme
Hareketli geometriler ve Yerel Referans Çerçeveleri (LRF), parçacık modelleme, ısı değiştirici modelleme, akışlı gözenekli ortam, termal ve akustik efektlerden yararlanın; Gerçek dünya etkilerini simüle etmek için yoldaki çalkantılı rüzgar koşulları için Gerçekçi Rüzgar.

Birleştirilmiş termal çözüm
PowerTHERM ile dahili değişken aralıklı bağlantı kullanarak yüzey ve hacim iletimi, termal radyasyon ve insan termal ile konjugat ısı transferi problemlerini simüle edin.

Eşleştirilmiş ısı eşanjörü çözümü
Birleştirilmiş PowerCOOL kullanarak toprak altı termal için çoklu ısı eşanjörlerinin etkisini simüle edin.

Otomatik ön ve son işleme
Yaygın uygulamalar için ön ve son işlemeyi otomatikleştirmek ve belirli mühendislik ortamlarına göre özelleştirmek için standart Uygulama Şablonlarını kullanın.

 

Bilgi İste