Bilgi İste

WindSim

WindSim

WindSim

Windsim verimli ve getirisi yüksek rüzgar enerjisi santralleri tasarlamanıza ve işletmenize olanak sağlayan simülasyon yazılımları ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Merkezi Norveç’te bulunmakta olup, global ölçekte yazılım ürünleri ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.
WindSim verimli ve getirisi yüksek rüzgar enerjisi santralleri tasarlamanıza ve işletmenize olanak sağlayan simülasyon yazılımları ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Merkezi Norveç’te bulunmakta olup, global ölçekte yazılım ürünleri ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır.

WindSim yazılımı nedir ?

WindSim yazılımı, hesaplamalı akışkanlar dinamiği tabanlı (CFD), modern ve gelişmiş bir rüzgar santrali tasarım yazılımıdır. CFD tabanlı ileri seviyede işlem gücünü, 3D görsellik ve rüzgar enerjisi santrallerinin modellenmesi için özel olarak geliştirilmiş kullanıcı dostu bir arayüz ile kullanıma sunar.

Neden WindSim ?

WindSim CFD teknolojisinin rüzgar enerjisi santrallerinin analizi konusunda kullanılmasında öncü bir firmadır. Bu alanda 20 yıla yakın bir süredir faaliyet göstermektedir. WindSim rüzgar santrallerinin geliştirilmesi konusunda geniş bir hizmet portföyüne sahiptir, endüstriden gelen bu aktif tecrübenin, CFD teknolojisi ile birleşimi ortaya güçlü ve güvenilir bir çözüm çıkarmaktadır.

Neden CFD ?

Getirisi yüksek rüzgar enerjisi projeleri için planlama aşamasında sahadaki rüzgar davranışının hassas ve doğru analizi en önemli kriterlerden biridir. CFD bu işlem için günümüzdeki en ileri yöntemdir, hava gibi akışkanların davranışının hesabı için uzun yıllardır havacılık, otomotiv ve makina sanayi gibi sektörlerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. CFD yönteminin Türkiye gibi kompleks coğrafyalarda konvansiyonel yöntemlere göre rüzgar davranışı daha az hata ile hesapladığına dair bağımsız kuruluşlar tarafından yapılmış çalışmalar bulunmaktadır. Bu avantaj Türkiye’deki projelerin birçoğu için CFD kullanımını gerekli hale getirmektedir. CFD, yatırımcılar için doğru mikro-konuşlandırma sonucunda daha yüksek enerji üretimi, türbinlerdeki yük seviyesinin hassas tespiti sonucunda daha az bakım maliyeti ve düşen belirsizlik ile beraber daha iyi finansman anlamına gelmektedir.

Kimler WindSim kullanabilir ?

WindSim Türkiye’de ve dünya çapında yaygın olarak kullanılmaktadır. Kullanıcıları arasında türbin üreticileri, enerji yatırımcısı firmalar, proje geliştirici firmalar, danışmanlık firmaları, devlet kurumları, araştırma enstitüleri ve üniversiteler bulunmaktadır.

WindSim yazılımı ile neler yapabilirim ?

WindSim ile türbinlerinizi en verimli noktalara konumlandırmak, türbinlerin sahaya uygunluğunu kontrol etmek, yıllık enerji üretimini hesaplamak gibi ana işlemlerin yanında sahayı etkin şekilde değerlendirmek için gerek duyulan diğer işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. WindSim aşağıda görebileceğiniz altı adet ana modülden oluşur.

  • Terrain
  • Wind Fields
  • Objects
  • Results
  • Wind Resources
  • Energy(AEP)

Ayrıca aşağıdaki Ek Modüller Mevcuttur.

  • Remote Sensing Correction Tool
  • Multiple Core Utlization 
  • Park Optimizer

 

Bilgi İste