Bilgi İste

Simpack

Simpack

Simpack

Teknoloji Liderleri için Lider MBS Teknolojisi

Simpack, mühendislerin herhangi bir mekanik veya mekatronik sistemin doğrusal olmayan hareketini simüle etmelerini sağlayan genel çoklu cisim dinamiği simülasyonu (MBS) yazılımıdır. Mühendislerin hareketi, bağlantı kuvvetlerini ve gerilmeleri tahmin etmek ve görselleştirmek için sanal 3D modeller oluşturmalarını ve çözmelerini sağlar. Simpack öncelikle otomotiv, motor, HIL / SIL / MIL, güç aktarımı, demiryolu ve rüzgar enerjisi sanayi sektörlerinde kullanılmaktadır, ancak makine mühendisliğinin herhangi bir dalına uygulanabilir.

Simpack'in ana avantajları;

  • Simpack simülasyon yazılımı, akustik aralıkta bile yüksek frekanslı geçici analizler için özellikle uygundur. Simpack öncelikle esnek gövdeli ve sert şok temaslı karmaşık doğrusal olmayan modelleri işlemek için geliştirilmiştir.
  • Simpack, ilk konsept tasarımlarından üretime ve yeniden tasarımlara kadar, mühendislerin sistemleri tamamen anlamasına ve optimize etmesine, fiziksel prototipleme ihtiyacını büyük ölçüde azaltmasına, pazara sunma süresini azaltmasına ve ürün kalitesini ve ömrünü iyileştirmesine yardımcı olmak için kullanılır. Temelde Simpack, üreticilerin bir anda yüksek kaliteli ürünler yaratma ve malzeme açısından verimli bir şekilde sunarak rekabet avantajı elde etmelerini sağlar, böylece tasarım, üretim ve bakımdaki genel maliyetleri azaltır.
  • Çeşitlilik ve çeşitli çoklu fizik yazılımlarına (örneğin kontrol, hidrolik ve FEA) iyi bağlantı, Simpack'in herhangi bir üreticinin önceden kurulmuş geliştirme süreçlerine kolayca entegre olmasını sağlar.

Temel Ürünler:

  • Simpack Pre, kullanıcıların sıfırdan model oluşturmalarını sağlar. Çok çeşitli modelleme öğelerini kullanma (ör. cisimler, eklemler, kuvvetler ve uyarmalar) temel modeller olabilir, genel dinamik olayları araştırmak için oluşturulmuştur diğer birçok Simpack modülü için ön işlemci gereklidir.
  • Simpack Post, Sonuçların görüntülenmesi için Simpack Post gereklidir. 2D grafikler, 3D grafikler ve 3D animasyonlar kolayca oluşturulabilir. bir geniş filtre kütüphanesi kolay veri işleme sağlar. kullanıcı tanımlı şablonlar hızlı rapor oluşturmaya ve karşılaştırmaya olanak tanır sonuç.
  • Simpack Wizard standart modellerin kolay kurulumunu sağlar ve Simpack'in “dağıtım modu” için analiz süreçleri Uzman olmayan kullanıcılar şirkete özel standart yürütebilir, sonuçları zorlanmadan analiz eder ve gözden geçirir. SIMPACK Wizard, standart Simpack model veritabanlarına dayanır. Simpack Pre kullanılarak uyarlanabilir.
  • Simpack Realtime, Döngüde Donanım (HiL) ve Simpack modellerinde Döngüsel Adam (MiL) Simülasyonlarının gerçekleşmesini sağlar. Çoğu Simpack modelleme öğeleri desteklenir ve hatta karmaşıktır modeller gerçek zamanlı simülasyonlarda kullanılabilir.

70'den fazla endüstriyel uygulaması mevcuttur, Otomobil, Motor, Dişli, Raylı Araçlar, Rüzgar Türbini ve Rulmanlar bunlardan bazılarıdır.

Bilgi İste