Bilgi İste

HyperX Kompozitler için Yeni Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü

Ana Sayfa BLOG HyperX Kompozitler için Yeni Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü
...
HyperX Kompozitler için Yeni Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü
HyperX Kompozitler için Yeni Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü
HyperX Kompozitler için Yeni Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü

Collier Aerospace, Kompozitler için Yepyeni HyperX® Yapısal Analiz ve Tasarım Yazılımını Piyasaya Sürdü

PARIS, FRANSA- Collier Aerospace Corp. bugün JEC World 2022'de uçak, uzay ve otomotiv araçlarında ve diğer birçok üst düzey uygulamada kullanılan kompozit ve metalik yapılar için HyperX® yeni tasarım ve analiz yazılımı tanıttı. Bu bilgisayar destekli mühendislik (CAE) çözümü, gerilme analizi ve boyutlandırma optimizasyonu dahil olmak üzere, yapısal analiz ve tasarım ekiplerinin yapısal ağırlığın azaltılması, geliştirme süreçlerinin kısaltılması, imal edilebilirliğin artırılması ve uçak yapılarının sertifikasyonu dahil olmak üzere çeşitli hedeflere ulaşmasını sağlayan güçlü ve karmaşık yetenekler sağlamaktadır.

Collier Aerospace'in standında (Salon 6'da K44), mühendisler, şirketin HyperX yazılımının yapısal ağırlığı nasıl yüzde 20'ye kadar azaltabileceğini ve optimize edilmiş tasarımlar elde ederken tasarım sürecini önemli ölçüde kısaltabileceğini gösteren canlı gösteriler yürütüyor. Şirket ayrıca boyutlandırma optimizasyonu için HyperX yazılımını kullanan iki büyük projeye de ışık tutuyor: İsviçre SP80 ekibinin uçurtmayla çalışan kompozit yarış yelkenlisi; ve Deniz Mimarisi ve Okyanus Mühendisliği Bölümü, Hongik Üniversitesi ve Samwon Millennia Inc. arasında bir Kore işbirliği olan doğal kompozitler kullanılarak geliştirilen rüzgar türbini kanadı.

Collier Aerospace'in kurucu ortağı, CEO'su ve başkanı Craig Collier, “HyperX, HyperSizer'ın yerini alan yeni amiral gemisi ürünümüz” dedi. “Daha büyük modellerin ve daha karmaşık tasarımların taleplerini karşılamak için daha yüksek hız, güç ve veri kapasitesi ile sıfırdan yeniden kurgulandı. HyperX yazılımı, ağırlık, geliştirme planı, imal edilebilirlik ve sertifikasyon arasında en iyi dengeyi bularak tasarımınızı merkeze almanızı sağlar.”

HIZLI VERİMLİ SEZGİSEL

Collier Aerospace, mümkün olan en kapsamlı ve yetenekli tasarım boyutlandırma ve havacılık analiz aracını oluşturmak için en son yazılım geliştirme teknolojilerini, yöntemlerini ve en iyi uygulamalarını kullandı. Bu strateji, kolaylaştırılmış iş akışları, geliştirilmiş bir grafik motoru, gelişmiş bilgisayar destekli tasarım (CAD) entegrasyonu, terabaytlarca veriyi tutabilen yeniden tasarlanmış bir ilişkisel veritabanı ve son derece sezgisel bir arayüz dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme sağladı. HyperX yazılımı, gerilme ve hasar analizi, boyutlandırma, raporlama ve analiz izlenebilirliği ve görünürlüğü sağlar.
Gelişmiş HyperX yazılımı, kompozitler etrafına inşa edilmiştir. Uygulamayı kullanarak, termosetler, termoplastikler, reçine infüzyonu, otoklavsız imalat yöntemleri, bant veya kumaş formunda malzeme kullanımını değerlendiren müşteriler, farklı malzemelerin belirli bir tasarımı nasıl etkileyeceğini saniyeler içinde görebilirler. Yazılım çözümü ayrıca metalleri de analiz edebilir, böylece tasarımlar, yapısal optimizasyon ve ağırlık azaltma için her tür malzemeyi içerebilir.
HyperX yazılımı, üretim için optimize edilmiş bir tasarım oluşturarak kompozit bir parçanın üretilebilirliğini sağlamaya yardımcı olur. Ağırlığı önemli ölçüde artırmayan ancak yapıdaki varyasyonu azaltan daha basit düzenlerle daha büyük katmanlarla serim yapılmasına olanak tanır; mühendislik döngüsünü hızlandırarak program süresini kısaltır; ve hava yapıları söz konusu olduğunda, ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Avrupa Birliği Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) sertifikasyon süreçlerinin kısaltılmasına yardımcı olur.
Yeni yazılım, müşterilere uçak-uzay yapılarını eşzamanlı olarak analiz etme ve tasarlama yeteneği vererek, onu diğer genel araçlardan daha verimli hale getiriyor. Aslında HyperX ile havacılık ve uzay süreçlerini havacılık şirket araçlarına göre 10 kat daha hızlı gerçekleştirmek mümkündür. Diğer bir verimlilik avantajı, FAA ve dünya çapındaki diğer kurumlar tarafından sertifikasyon için en kullanışlı biçimde gerilme(stress) raporları oluşturabilme yeteneğidir.
Collier Aerospace ekibi, ilk konseptten son tasarıma ve başarılı lansmana kadar tutarlı ve derin bir şekilde büyük OEM üreticilerinin uzay programlarında görev aldı. Şirket, fırlatma araçları, uydular, uçaklar (hem sabit kanatlı hem de döner kanat tasarımları) UAM'ler, UAV'ler, X-uçakları ve daha fazlası üzerinde benzersiz bir deneyim sunuyor. Entegre bir ortak olarak ve programlara gömülü mühendisler olarak tecrübelerinden, ekip tüm mühendislik olgunlaşma sürecine hakimdir.

Havacılık ve otomotive ek olarak HyperX yazılımı, yüksek performanslı spor, tıp, gemi inşaası ve rüzgar enerjisi endüstrileri tarafından kullanılabilir.

YUMUŞAK GEÇİŞ

Abonelik esasına göre lisanslanan yeni yazılım, şirketin bir önceki ürünü olan HyperSizer®'ın yerini alacaktır. Mevcut müşteriler yeni yazılıma geçmeye davet edilecektir. Collier Aerospace, bir müşterinin HyperX'e geçişi boyunca HyperSizer'ı desteklemeye devam edecektir.

 

 

®HyperX, Collier Aerospace Corp'un tescilli ticari markasıdır.

 

Collier Aerospace

Collier Aerospace Corporation, kompozit ve metalik yapılar tasarlamak için bilgisayar destekli mühendislik (CAE) yazılımının öncü sağlayıcısıdır. Amiral gemisi ürünü HyperX® yazılımı, hasar analizi, stres raporlaması, tasarım boyutlandırma optimizasyonu ve veri izlenebilirliği için yapısal bir çözümdür. Havacılık, uzay, otomotiv, rüzgar enerjisi ve yüksek performanslı sporlar gibi birçok endüstride kullanılmaktadır. Yazılım, tasarımcıların ve mühendislerin ağırlığı azaltmasına, geliştirmeyi hızlandırmasına, tasarım üretilebilirliğini iyileştirmesine ve uçak yapıları sertifikası almasına yardımcı olur. Şirket, 1995 yılında Craig ve Ivonne Collier tarafından kurulmuştur ve merkezi Newport News, VA'dadır.
https://collieraerospace.com adresinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bilgi İste